Kindergeldzuschlag - dodatek do kindergeld

Opublikowano w Poradniki dla Polaków w Hanowerze

Dodatek do kindergeld - 𝗞𝘁𝗼 może go otrzymać? 𝗝𝗮𝗸𝗶𝗲 𝘄𝗮𝗿𝘂𝗻𝗸𝗶 𝗺𝘂𝘀𝗶𝘀𝘇 spełnić?

👉Jeśli dochód nie wystarcza dla całej rodziny, rodzice lub opiekunowie dziecka mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze na dziecko (potocznie: Kindergeldzuschlag) jako dodatek do zasiłku rodzinnego Kindergeld w wysokości do 250 EUR miesięcznie na dziecko.

💰💰💰 Rodzice mogą ubiegać się o dodatek na dziecko tylko wtedy, gdy ich miesięczny dochód (np. dochód brutto z tytułu zatrudnienia, zasiłek dla bezrobotnych lub zasiłek chorobowy, z wyłączeniem zasiłku mieszkaniowego i zasiłku na dziecko) osiąga odpowiedni próg minimalnego dochodu. Minimalny dochód brutto wynosi:

🔹 900 EUR dla par

🔸 600 EUR dla osób, które samotnie wychowują dzieci.

⚠Na stronie internetowej www.kinderzuschlag.de możesz sprawdzić, czy spełniasz wymagania do otrzymania dodatku oraz złożyć wniosek online.

𝗚𝗱𝘇𝗶𝗲 złożyć𝘄𝗻𝗶𝗼𝘀𝗲𝗸?

Wniosek o dodatek na dziecko należy złożyć we właściwej Kasie Świadczeń Rodzinnych (Familienkasse).

𝗡𝗮 𝗷𝗮𝗸 𝗱𝗹𝘂𝗴𝗼 𝗼𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮𝗺 𝗱𝗼𝗱𝗮𝘁𝗲𝗸 𝗱𝗼 𝗞𝗶𝗻𝗱𝗲𝗿𝗴𝗲𝗹𝗱?

Dodatek na dziecko otrzymasz na 6 miesięcy.

Po tym okresie należy ponownie złożyć wniosek.

Faire Mobilität – sieć doradcza oferująca bezpłatne i poufne doradztwo pierwszego kontaktu na terenie 13 niemieckich miast w zakresie niemieckiego prawa pracy. Doradztwo jest skierowane do zatrudnionych wszystkich branż, niezależnie od ich przynależności do niemieckich związków zawodowych. Dane kontaktowe: 0 800 000 57 80, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Facebook: Faire Mobilität Polski