Dostawcy prądu

Opublikowano w Portal porównawczy


Aby zmienić dostawcę prądu w Niemczech wystarczy skorzystać z naszej porównywarki.

Możecie tutaj porównać oferty niemieckich dostawców energii elektrycznej.

Warto tu zaznaczyć, iż umowy zawierane w Niemczech przez internet z dostawcami prądu są z reguły tańsze i mogą zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (tak stanowią niemieckie przepisy: § 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

Aby wyświetlić oferty dostawców prądu dla Waszego adresu, należy wypełnić poniższy formularz. Zaczynamy od wpisania kodu pocztowego - Postleitzahl miejscowości, w której mieszkacie.

Następnie należy podać szacunkowe zużycie prądu - Verbrauch

W kolejnym kroku podajecie, czy chcecie korzystać wyłącznie z prądu ekologicznego (wtedy opcja tak “Ja” przy “Nur Ökostrom“)

Czy będziecie z niego korzystać prywatnie - Nutzung: Privatczy w firmie Nutzung: Gewerblich.

Bonus einberechnen - Czy w cenach ofert mają być wliczone bonusy czy też nie (wiele firm oferuje w pierwszym roku bonusy, jeśli zdecydujecie się na ich ofertę).

W ustawieniach opcjonalnych możecie ustalić:

czas trwania umowy Laufzeit;

rodzaj gwarancji cenowej Art der Preisgarantie;

kWh-Pakete – w tym wypadku kupujecie określoną ilość energii;

okres wypowiedzenia Kündigungs­frist;

okres obowiązywania gwarancji cenowej Dauer der Preisgarantie oraz

odsetek dobrych opinii o danej ofercie Weiterempfehlungs­quote.

Jak już to zrobicie, zostaną Wam wyświetlone oferty niemieckich dostawców prądu spełniające Wasze oczekiwania. Oprócz tego zostanie wyświetlony dostawca prądu, który jest odpowiedzialny za tzw. Grundversorgung (zaopatrzenie podstawowe w prąd).

W większości przypadków Grundversorger jest droższy niż inni dostawcy – w takich przypadkach zmiana dostawcy prądu jest opłacalna:

Po podjęciu decyzji którego z dostawców prądu wybieramy, dajemy „weiter”, aby przejść do wniosku.

Następnie należy wypełnić następujące pola:

Ihre E-Mail-Adresse: tutaj podajemy adres e-mail, na który zostaną wysłane wszelkie dokumenty.

Ihre Lieferadresse (Stromabnahmestelle): tutaj wpisujemy kolejno, dane osobowe, adres, dla którego chcecie zamówić prąd, numer telefonu, datę urodzenia, a także należy odpowiedzieć na pytanie, czy przeprowadzacie się na podany adres - Ziehen Sie an der angegebenen Adresse neu ein?.

Jeśli jesteście w trakcie przeprowadzki i chcecie zawrzeć umowę z nowym dostawcą prądu, zaznaczacie odpowiedź „tak” - Ja

W tym wypadku należy również podać, czy chodzi o pierwszy najem - Erstbezug i podać datę kiedy ma to mieć miejsce.

Jeśli nie przeprowadzacie się, tylko chcecie zmienić aktualnego dostawcę prądu, to zaznaczacie odpowiedź „nie” - Nein. Jeśli na powyższe pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to w kolejnym kroku podajemy numer licznika - Zählernummer.

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedzieliście przecząco, to w kolejnym kroku należy podać nazwę aktualnego dostawcy prądu, numer klienta lub konta, a także numer licznika.

Oprócz tego należy zaznaczyć jedną z opcji:

1. Ich kündige selbst / habe gekündigt – zaznaczacie, jeśli już wypowiedzieliście umowę z aktualnym dostawcą prądu lub to zrobicie.

.2. Automatische Kündigung durch neuen Anbieter – Nowy dostawca prądu wypowie za Was umowę z aktualnym dostawcą.

3. Datum Vertragsende – data upływu ważności umowy.

Dalej należy uzupełnić następujące dane:

Ihre Zahlungsart: Tutaj zaznaczamy metodę płatności - Lastschrift – nowy dostawca sam pobiera opłaty z Waszego konta; Überweisung – sami dokonujecie przelewu).

Ihre Bankdaten: podajecie numer IBAN.

Kontoinhaber: podajecie dane właściciela konta. Oprócz tego w przypadku wybrania metody płatności Lastschrift, należy wyrazić zgodę na pobieranie przez dostawcę opłat. Po przejściu dalej, możecie skontrolować Wasze dane i wysłać wniosek.

Jeśli nie chcesz samemu zmieniać dostawcy skorzystaj z pomocy doradcy
{jcomments off}