Jezioro Maschsee

Opublikowano w warto zobaczyć

Jeden z najpopularniejszych celów wycieczek i terenów wypoczynkowych w mieście: Jezioro Maschsee w centrum miasta przyciąga miłośników sportów wodnych, a także osoby, które chcą pospacerować, pojeździć na rowerze lub pobiegać.

Hanowerczycy wypoczywają przy swoim wodnym raju: Jezioro Maschsee o wielkości 0,8 kilometrów kwadratowych to znany daleko poza rogatkami miasta cel wycieczek, na pewno jeden z najpopularniejszych w Hanowerze.

Sztuczne jezioro, utworzone w latach 1934-1936 w oczku rzeki Leine, przyciąga miłośników sportów wodnych oraz wszystkich, którzy chcą pospacerować, pojeździć na rowerze lub pobiegać po przybrzeżnych ścieżkach o długości ok. 6 kilometrów. W ostatnich latach jest to również coraz popularniejsze miejsce spotkań rolkarzy.

Aktywnie na, przy i w jeziorze Maschsee

Na Maschsee odbywają się regaty oraz inne wyścigi łodzi, takie jak coroczne wyścigi smoczych łodzi oraz wiele innych zawodów w sportach wodnych. Na wysokości Muzeum Sprengel znajduje się wypożyczalnia łodzi oraz szkoła pływania na jachtach i żaglówkach, podobnie jak przy ulicy Altenbekener Damm obok restauracji i kawiarni. Po przeciwnej stronie znajdują się stanice klubów kajakarskich i wioślarskich oraz stanica miejska dla uczniów. Oprócz żeglowania, wiosłowania, pływania rowerem wodnym lub surfowania, w jeziorze Maschsee można również popływać: Na południowym brzegu znajduje się plaża Maschsee.

Aktywnie na, przy i w jeziorze Maschsee

Również osoby, które nie uprawiają sportów wodnych, mogą poznać Maschsee ze statku: statki pasażerskie üstra, pływające latem na trasie Nordufer - Südufer - Maschseequelle - Westanlieger - Stadion - Nordufer, można również wynająć na wycieczki przy kawie lub imprezy. Maschseequelle to zresztą nie jest prawdziwe źródło - tutaj kiedyś do jeziora wpływała oczyszczona woda z Leine. Dzisiaj woda do jeziora Maschsee pochodzi z czystych wód gruntowych z rozlewiska w Ricklingen.

Spacery, bieganie, jazda na rowerze i na rolkach

Pętla wokół jeziora o długości 6 km zachęca do spacerowania, biegania, jazdy na rolkach lub na rowerze. Spacerowicze mogą skorzystać z wielu różnych ogródków piwnych, kawiarni i restauracji, zapraszających na kawę z ciastkiem lub dobre jedzenie. Na północnym brzegu znajduje się wyjątkowo położony hotel z widokiem na jezioro.

Festyn nad jeziorem Maschsee: Imprezy nad jeziorem

Jedno z najważniejszych wydarzeń w sezonie imprez to coroczny festyn nad jeziorem Maschsee. Około dwóch milionów gości sprawia, że przez prawie trzy tygodnie najpiękniejszy brzeg Hanoweru przekształca się w ulicę imprezową i spacerową. Wokół jeziora przy wystawach sztuki, muzyce na żywo, programie dla dzieci i różnorodności kulinarnej każdy znajdzie coś dla siebie.