Internet

Opublikowano w Portal porównawczy


Aby zmienić dostawcę internetu w Niemczech wystarczy skorzystać z naszej porównywarki.

Możecie tutaj porównać oferty niemieckich dostawców internetu.

Warto tu zaznaczyć, iż umowy zawierane w Niemczech przez internet z dostawcami są z reguły tańsze i mogą zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (tak stanowią niemieckie przepisy: § 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

Aby wyświetlić oferty dla Waszego adresu, należy wypełnić poniższy formularz. Zaczynamy od wpisania numeru kierunkowego Vorwahl miejscowości, w której mieszkacie (jeśli go nie znacie, to wpiszcie w Google kod pocztowy z dopiskiem „Vorwahl”, np. „50667 Vorwahl”)

Zaznaczcie prędkość internetu, która Was interesuje Geschwindigkeit

W kolejnym kroku możecie wybrać pakiet Flatrate - bez limitów na telefon stacjonarny Festnetz-Flatrate oraz telewizję Fernseh-Flatrate

Na jak długo ma obowiązywać umowa Vertragslaufzeit

Laufender Vetrag? Tutaj należy zaznaczyć, czy obowiązuje Was jeszcze umowa z innym dostawcą, podając jej czas obowiązywania Restlaufzeit aktueller Vertrag

Zostaną pokazane wyniki operatorów, którzy oferują przykładowo darmowe miesiące.

W kroku następnym po wybraniu interesujących nas opcji, podajemy Wasze dane kontaktowe oraz informacje o płatności.

Po odesłaniu wniosku otrzymacie potwierdzenie mailem wraz z danymi dostępu.

Gdy już dokonacie wyboru operatora, produktu i złożeniu zamówienia, pozostaje Wam już tylko – uzbroić się w cierpliwość. Od momentu złożenia zamówienia do chwili, kiedy mogli będziecie już korzystać z Waszego łącza stałego może upłynąć nawet kilka tygodni czasu.

W przypadku łącz po linii telefonicznej, Wasz operator skontaktuje się z Deutsche Telekom z prośbą o aktywację naszej linii. Deutsche Telekom informuje wówczas o terminie, w którym technik dokona tej aktywacji (zazwyczaj w okresie 14-21 dni od momentu złożenia zamówienia).

W przypadku gdy aktywowane jest nowe łącze konieczna jest Wasza obecność w domu ponieważ możliwe, że technik będzie musiał dokonać sprawdzenia Waszego gniazdka telefonicznego.

W przypadku problemów z terminem, najlepiej skontaktować się z wybranym operatorem w celu ustalenia nowego terminu.

Jeśli nie chcesz samemu zmieniać dostawcy skorzystaj z pomocy jednego z doradców.

{jcomments off}